Sport

Liga A Prahova , Etapele a III-a şi a IV-a

liga-a-ph.Săptămâna trecută au avut loc două etape în cadrul primului eşalon al fotbalului judeţean.
Mai întâi, a fost etapa intermediară de marţi, unde au fost consemnate următoarele rezultate:
Petrolul 95 Ploieşti – FC Petrolul II 0-2 (0-1); CS Băneşti Urleta – Voinţa Bălţeşti 6-0 (2-0); CS Ceptura – Progresul Aluniş 3-0 – (echipa din Bălţeşti nu s-a prezentat la joc); Victoria Fântânele – Unirea Câmpina 2-0 (1-0) – (noua promovată le administrează prima înfrângere câmpinenilor în acest sezon!); CS Brazi – Gloria Vâlcăneşti 4-2 (1-2); Podgoria Vadu Săpat – Avântul Măneciu 3-2 (0-1); Artsani Păuleşti – Tineretul Tomşani 4-1 (3-0); ASO Slănic – Cheile Doftanei Brebu 4-2 (2-1); Intersport Plopeni – Caraimanul E.A.Buşteni 4-2 (1-2) – (formaţia din Buşteni a făcut o primă repriză excelentă, când a condus cu 2-0, dar, după pauză, scorul a fost întors în favoarea gazdelor).
A urmat etapa a IV-a, din weekend-ul trecut, unde au fost înregistrate rezultatele de mai jos:
Unirea Câmpina – Podgoria Vadu Săpat            3-0
FC Petrolul II Ploieşti – CS Băneşti Urleta        2-4
Caraimanul E.A.Buşteni – CS Brazi            0-1
Tineretul Tomşani – ASO Slănic            0-2
Cheile Doftanei Brebu – Petrolul 95 Ploieşti    0-1
Progresul Aluniş – Intersport Plopeni            3-7
Avântul Măneciu – Artsani Păuleşti            5-1
Voinţa Bălţeşti – CS Ceptura            1-1
Gloria Vâlcăneşti – Victoria Fântânele            0-4
După aceste patru etape, clasamentul se prezintă astfel:
1.Intersport Plopeni    12 puncte
2.Victoria Fântânele    9 puncte (12-2)
3.CS Băneşti-Urleta    9 puncte
4.Unirea Câmpina    9 puncte (11-5)
5.ASO Slănic    9 puncte (11-5)
6.Avântul Măneciu    9 puncte (12-7)
7.FC Petrolul II Ploieşti    9 puncte (7-5)
8.Petrolul 95 Ploieşti     7 puncte (14-5)
9.CS Ceptura    7 puncte( 10-6)
10.CS Brazi    6 puncte
11.Cheile Doftanei Brebu    4 puncte
12.Podgoria Vadu Săpat    4 puncte
13.Artsani Păuleşti    3 puncte
14.Caraimanul E.A.Buşteni    3 puncte
15.Tineretul Tomşani    3 puncte
16.Voinţa Bălţeşti    2 puncte
17.Gloria Vâlcăneşti    0 puncte
18. Progresul Aluniş    0 puncte
Următoarea etapă, a V-a, programează, la finele acestei săptămâni, jocurile: Progresul Aluniş – Caraimanul Buşteni; Intersport Plopeni – Voinţa Bălţeşti; CS Petrolul 95 – Tineretul Tomşani; CS Băneşti Urleta – Cheile Doftanei Brebu; CS Ceptura – FC Petrolul II Ploieşti; Victoria Fântânele – CS Brazi; Podgoria Vadu Săpat – Gloria Vâlcăneşti; Artsani Păuleşti – Unirea Câmpina; ASO Slănic – Avântul Măneciu.Cristian SBARNEA

To Top

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co