Sport

Fotbalul prahovean a intrat în vacanţă

Clasamentul turului – Liga A Prahova
(după 17 etape)
1.Intersport Plopeni    47 puncte
2.Avântul Măneciu    40 puncte
3.Victoria Fântânele    32 puncte
4.Petrolul II Ploieşti    30 puncte
5.CS Băneşti Urleta    28 puncte
6.Unirea Câmpina    27 puncte
7.ASO Slănic    25 puncte
8.Artsani Păuleşti    24 puncte
9.Cheile Doftanei Brebu    23 puncte
10.CS Ceptura    23 puncte
11.Caraimanul E.A.Buşteni    22 puncte
12.CS Petrolul ‘95 Ploieşti    22 puncte
13.CS Brazi    21 puncte
14.Podgoria Vadu Săpat    18 puncte
15.Unirea Urlaţi    18 puncte
16.Tineretul Tomşani    16 puncte
17.Voinţa Bălţeşti    15 puncte
18.Gloria Vâlcăneşti    7 puncte

Clasamentul turului Liga B Prahova, Seria Est
(după 17 etape)
1.Progresul Drăgăneşti    49 puncte
2.Tinereţea Izvoarele    40 puncte
3.Unirea Tricolor Lipăneşti    33 puncte
4. Progresul Bucov    30 puncte
5. CS Blejoi    30 puncte
6. Carpaţi Mefin Sinaia    28 puncte
7. Voinţa Ciorani    26 puncte
8. Avântul Tomşani    25 puncte
9. Voinţa Măgurele    23 puncte
10. Viticultorul Dârvari    23 puncte
11. Voinţa Vadu Părului    22 puncte
12. Juventus Ploieşti    20 puncte
13. Avântul Iordăcheanu    19 puncte
14. Ştiinţa Albeşti    18 puncte
15. Gloria Plopu    16 puncte
16.Viitorul Fulga    13 puncte
17.AS Vălenii de Munte    11 puncte
18.AS Podenii Noi    11 puncte
Notă: În locul echipei Unirea Urlaţi, admisă în Liga A Prahova, a fost readmisă Carpaţi Mefin Sinaia, retrasă temporar, iar meciurile din primele 6 etape au fost omologate cu scorul de 3-0 pentru adversare.

Clasamentul turului, Liga B Prahova, Seria Vest
(după 17 etape)
1.CS Floreşti    48 puncte
2.Real Rio Cocoşeşti    31 puncte
3. Petrolul Băicoi    31 puncte
4. Prahova Nedelea    30 puncte
5. DERO Ploieşti    29 puncte
6. CS Şirna    27 puncte
7.Intersport Călineşti    26 puncte
8.CS Cornu    25 puncte
9.Gloria Ologeni    19 puncte
10. CS Valea Doftanei    18 puncte
11. Brădetul Ştefeşti    18 puncte
12. Flacăra Mălăieşti    17 puncte
13.Luceafărul Drajna    16 puncte
14. Unirea Cocorăştii Colţ    13 puncte
15. Victoria Bordeni    13 puncte
16.Voinţa Vărbilău    10 puncte
17.Gloria Odăile    9 puncte
Notă: Echipa Flacăra Filipeştii de Târg a fost exclusă din campionat, rezultatele din întâlnirile anterioare anulându-se conform Regulamentului AJF.

Clasamentul turului, Liga C Prahova-Seria Slănic
(după 15 etape)
1.Stejarul Goruna    34 puncte
2.Flanş Plat Mislea    31 puncte
3.CS II Băneşti Urleta    30 puncte
4.CSM Câmpina        29 puncte
5.Tinereţea Poiana Trestiei    26 puncte
6.Tineretul Gura Vitioarei    25 puncte
7. Voinţa 2009 Gornet    23 puncte
8. Viitorul Ţipăreşti    23 puncte
9. Avântul Bertea    21 puncte
10. Tricolor Coţofeneşti    21 puncte
11. Ştiinţa Homorâciu    17 puncte
12. Voinţa Livadea    16 puncte
13. Avântul Măgureni    12 puncte
14. Petrolistul Podenii Vechi    11 puncte
15. Juventus Călineşti    11 puncte
16. Prahoviţa Măgureni    8 puncte

Clasamentul turului, Liga C Prahova, Seria Mizil-primele 10 locuri (după 15 etape)
1.AS Malamuc Gherghiţa    32 puncte
2.Steaua Sângeru    29 puncte
3.Inter Ciupelniţa    28 puncte
4.Vulturul Zănoaga    23 puncte
5.AS Balta Doamnei    21 puncte
6.Progresul Boldeşti Grădiştea    20 puncte
7.NG Steaua Vâlcelele    20 puncte
8.Şoimii Apostolache    19 puncte
9.Rapid Sălciile    17 puncte
10.Rapid Dârvari    16 puncte

Clasamentul turului, Liga C Prahova, Seria Ploieşti Municipiu-
primele 10 locuri (după 17 etape)
1.AS Târgşorul Vechi    40 puncte
2.Unirea Teleajen Ploieşti    37 puncte
3.AS Strejnic    31 puncte
4.Dalina Bărcăneşti    29 puncte
5.Astra II Ploieşti    27 puncte
6.Unirea Corlăteşti Dâmbu    26 puncte
7.Speranţa Olari    24 puncte
8.Sori Târgşorul Nou    22 puncte
9.Unirea Petrolul Râfov    22 puncte
10.Sansar Malu Roşu    19 puncte

Clasamentul turului, Liga C Prahova, Seria Ploieşti Teritoriu-
primele 10 locuri (după 17 etape)
1.AFC II Filipeştii de Pădure    48 puncte
2.Cetatea Coada Izvorului    42 puncte
3.Tricolor Varniţa    37 puncte
4.Viitorul Ariceşti    36 puncte
5.Prahova Târgşorul Vechi    36 puncte
6.Progresul P. Moşneni    32 puncte
7.Triumf Stoieneşti    29 puncte
8.NG Brătăşanca    24 puncte
9.AS Potigrafu    23 puncte
10.Voinţa Hăbud    23 puncte

Cristian SBARNEA

Targul National Imobiliar
Imobiliare Valea Prahovei
To Top

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co