Imobiliare Valea Prahovei
Sport

Prima victorie în campionat

►După un debut nefericit pe teren propriu (meci pierdut cu 0-2 împotriva Fortunei Brazi), Unirea Câmpina a obţinut trei puncte în prima partidă disputată în deplasare în al treilea eşalon fotbalistic al ţării. Sub comanda antrenorului Florin Stăncioiu, echipa recent promovată a învins, pe FCM Târgovişte, profitând de autogolul lui Constantin, din minutul 60 al partidei disputate la Şotânga.

FCM Târgovişte- Unirea Câmpina
0-1 (0-0)

FCM Târgovişte: Zegheru – Zădăroiu, I. Constantin (min. 65 Marinescu), Trică, Cernea – B. Popescu, Penescu (min. 59 Timofte), Filip (cpt.), Negotei – Dragnea (min. 46 A. Grigore), D. Popa (min. 46 Enescu).  Antrenori: Ion Constantin, Gheorghe Păsărică
Unirea Câmpina: M. Anghelache – R. Catană, Al. Lungu, B. Şandru, Stanca – Stăncescu (cpt.) (min. 90 Neacşu), Maria, Fatai, Dobrinoiu (min. 77 I. Dumitru) – Băcioiu (min. 37 Ruptureanu), Dobrescu (min. 52 Bica). Antrenori: Florin Stăncioiu, Costin Plăvache, Marius Palancianu
Cartonaşe galbene: Penescu min. 55 – Maria min. 25, Lungu min. 66, Catană min. 87, Stăncescu min. 88, B. Şandru min. 92.
Arbitri: Gică Mihai – Ionuţ Paraschiv, Cristian Voicu
Rezultate
Conpet Ploieşti – Girom Albota 1-0 (1-0)
A marcat: V. Bădoi (min. 30 penalti).

Fortuna Brazi – CSM Făgăraş 5-0
(2-0)

Au marcat: Elek (min. 8, 41), M. Vişan (min. 49, 51), Bilia (min. 81).

FC Cisnădie – FC Zagon 1-0 (0-0)
Au marcat: Camara (min. 58).

– Partida Avântul Reghin – Sevişul Şelimbăr nu s-a disputat, oaspeţii neprezentându-se la meci; acestia sunt la a doua abatere şi vor fi excluşi din campionat;

– SCM Piteşti şi Unirea Tărlungeni au stat.

Clasament
1. Fortuna Brazi 2 2 0 0 7-0 6 (+3)
2. Conpet Ploieşti 2 2 0 0 3-1 6 (+3)
3. Avântul Reghin 1 1 0 0 3-1 3 (+3)
4. Unirea Tărlungeni 1 1 0 0 1-0 3 (0)
5. FC Cisnădie 2 1 0 1 1-1 3 (0)
6. Unirea Câmpina 2 1 0 1 1-2 3 (0)
7. CSM Piteşti 0 0 0 0 0-0 0 (0)
8. Girom Albota 1 0 0 1 0-1 0 (0)
9. FCM Târgovişte 1 0 0 1 0-1 0 (-3)
10. FC Zagon 2 0 0 2 1-4 0 (-3)
11. Civitas Făgăraş 2 0 0 2 1-7 0 (-3)

Etapa a III-a (14.09.2012, ora 17.00): Unirea Câmpina – Avântul Reghin, FCM Târgovişte – Fortuna Brazi, SCM Piteşti – Conpet Ploieşti, Girom Albota – CSM Făgăraş; FC Cisnădie, FC Zagon şi Unirea Tărlungeni stau.

Imobiliare Valea Prahovei
To Top

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co