Sport

Cel mai dificil examen a fost trecut cu bine

Astra III Ploieşti – Unirea Câmpina
0-1(0-1)
Liderul primului eşalon fotbalistic judeţean, Unirea Câmpina, are un parcurs fără greşeală, impunându-se la Ploieşti, pe stadionul „Prahova” de lângă Hipodrom, cea de-a şasea victimă fiind unul din „sateliţii” prim-divizionarei Astra Ploieşti.
Partida a fost extrem de disputată şi echilibrată, unicul gol al întâlnirii fiind marcat de „uniristul” Cernea(în minutul 31) în urma unei pase inteligente dată de jolly jocker-ul echipei oaspete, Bărăgan, cel care a ieşit în evidenţă pe tot parcursul jocului.
Staff-ul tehnic al câmpinenilor(Ion Cojocaru-director tehnic, Costin Plăvache-antrenor principal şi Marius Pălănceanu-antrenor secund) a optat pentru următorul „11” de start: Daniel Şandru – Andrei Stoica, Neagu, Bogdan Şandru, Zecheru, Bica, Lambă, Ungureanu, Bărăgan, Nichifor, Cernea. Au mai evoluat pe parcursul meciului Burlacu, Ţigănuş, Dorişor şi Daniel Ciobotaru.
CSM Câmpina – CS Păuleşti 3-1(1-1)
Stadionul „Poiana” din Câmpina. Spectatori: aproximativ 150.
Autorii golurilor: Budileanu (min.12), Marius Mihai (min.58) şi Negreanu (min.87)-pentru gazde, Neacşu (min.30)-pentru oaspeţi.
CSM: Lepădatu – Gânju (cpt), G. Radu, Safta – A. Burchi (32 Negreanu), Budileanu, Dârstaru (min.63 Ion Burchi), Stroe (min.78 Grigoraş), M. Mihai, Olteanu, Vintilă (min.59 Negoiasă). Antrenor-jucător: Ion Burchi.
CS: Cojocaru – I. Ioniţă (min.89 Popa), Tănase (cpt), Toporan, Chejnoiu, Postelnicu (min.77 Jărcălău), Matei, Neacşu (min.59 M. Ioniţă), Mărgărit (min.84 Roşu), Cristian Vasile, Stoica. Antrenor: Iulian Mărgărit.
Jucător eliminat: Olteanu (min.72).
Au arbitrat: Robert Stanciu (Ploieşti) – la centru, ajutat de asistenţii Ciprian Geambazu (Buşteni) şi Cristina Popescu (Ceptura).
Observator AJF: Constantin Miclea (Buşteni).
Acuzând câteva indisponibilităţi după victoria de la Brebu(Ilioiu – accidentat, Boşilcă – eliminat şi suspendat o etapă), CSM-ul revenea în faţa propriilor suporteri cu moralul ridicat şi dorinţa de a învinge pentru a fi în „coasta” liderulu, concitadina sa Unirea.
Prima repriză a fost extrem de echilibrată şi după ce Budileanu a deschis scorul(min.12), CSM-ul s-a văzut egalată prin reuşita lui Neacşu (min.30), scor ce s-a menţinut în primul mitan.
Repriza secundă a fost presărată cu numeroase ocazii la ambele porţi, cu o eliminare în distribuţia gazdelor, ratarea unui penalti de oaspeţi sau mai bine zis parada de excepţie a lui „Lepă” care s-a dovedit inspirat în ultimul sfert de oră, dar şi desprinderea în câştigătoare a câmpinenilor după ce Marius Mihai a marcat pentru 2-1, Negreanu pecetluind scorul final de 3-1 când mai erau 3 minute de joc.
Dar iată celelalte rezultate ale etapei a VI-a:
Petrolul II Ploieşti – Dero Ploieşti 2-1
Chimia II Vadu Săpat – Progresul Drăgăneşti 3-4
CS Băneşti Urleta – Carpaţi Mefin Sinaia 4-0
CS Vispeşti Blejoi – AFC Brebu 2-0
Unirea Urlaţi – Petrolistul Boldeşti 3-2
Tinereţea Izvoarele – Avântul Măneciu 1-3
CS Ceptura – Caraimanul Buşteni
0-0
Clasamentul se prezintă astfel:
1.Unirea Câmpina 6 6 0 0 18-0 18p.
2.Avântul Măneciu 6 5 1 0 20-3 16p.
3.C.S.M. Câmpina 6 5 1 0 17-3 16p.
4.CS Vispeşti Blejoi 6 4 2 0 17-4 14p
5.Astra III Ploieşti 6 4 0 2 14-8 12p.
6.CS Păuleşti     6 3 2 1 19-10 11p.
7.Petrolul II Ploieşti 6 3 1 2 7-4 10p.
8.Progresul Drăgăneşti 6 3 0 3 16-11 9p
9.Caraimanul Buşteni 6 2 1 3 5-8 7p
10.CS Bănesti Urleta 6 2 1 3 11-18 7p.
11.Unirea Urlaţi    6 2 1 3 10-18 7p.
12.Petrolistul Boldeşti 6 2 0 4 13-10 6p.
13.CS Ceptura    6 1 3 2 10-10 6p.
14.AFC Brebu    6 1 1 4 7-15 4p.
15.Chimia II Vadu Săpat 6 1 0 5 6-15 3p
16-17.Carpaţi Mefin Sinaia 6 1 0 5 4-20 3p
Dero Ploieşti 6 1 0 5 4-20 3p.
18.Tinereţea Izvoarele 6 1 0 5 8-29 3p.
Etapa viitoare se va desfăşura după următorul program:
Sâmbătă, 17 septembrie, ora 11.00
Caraimanul Buşteni – Unirea Urlaţi
Unirea Câmpina – Petrolul II Ploieşti
Petrolistul Boldeşti – CS Băneşti
Sâmbătă, 17 septembrie, ora 17.00
Carpaţi Mefin Sinaia – Tinereţea Izvoarele
AFC Brebu – Progresul Drăgăneşti
Duminică, 18 septembrie, ora 11.00
CS Păuleşti – CS Vispeşti Blejoi
Avântul Măneciu – CSM Câmpina
Dero Ploieşti – CS Ceptura
Astra III Ploieşti – Chimia II Vadu Săpat

Cristian SBARNEA

Imobiliare Valea Prahovei
To Top

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co