Imobiliare Valea Prahovei
Sport

AFC Filipeştii de Pădure – Unirea Câmpina 1-1 (0-0)

Acum două săptămâni, pe  stadionul „Rafinăriei” din Câmpina, liderul primului eşalon al fotbalului judeţean, Unirea Câmpina, termina nedecis, 2-2, amicalul contra grupării din Liga a III-a. A venit rândul revanşei şi, pe stadionul din Filipeştii de Pădure, în weekend, amicalul dintre cele două echipe s-a încheiat tot la egalitate, de data aceasta scorul fiind 1-1. După o primă repriză încheiată fără gol, câmpinenii au deschis scorul prin Nichifor, dar gazdele au reuşit egalarea prin Cantemir.
Unirea a început meciul în următoarea formulă: Daniel Şandru – Coman, Neagu, Bogdan Şandru, Filip, Bărăgan, Lambă, Bica, Cernea, Nichifor, Ciobanu. Au mai fost introduşi: Tibi Ionescu, Ungureanu, Negotei, Georgian Ghiţă şi Dobrescu. Director tehnic: Ion Cojocaru. Antrenori: Costin Plăvache (principal) şi Marius Pălănceanu (secund).
Gazdele, cu Florin Stăncioiu la timonă, au folosit următoarea echipă: Olteanu – Docea, Lungu, Ionescu, Irinel Dumitru, Micu, Aristan, Iacob, Alexandru, Mihai Ene, Loga. După pauză au mai intrat Cursaru, Cantemir, Rob, Vulpe, Liviu Radu şi Bociu. Cristian SBARNEA