Sport

Unirea e în grafic

►Prima etapă din returul Ligii A Prahova a consemnat o nouă victorie la scor a liderului. Unirea e tot mai aproape de promovare, în vreme ce a doua echipă a Câmpinei completează podiumul după CS Blejoi Vispeşti.

Unirea Câmpina – Carpaţi Sinaia 5-0 (2-0)
Au marcat: Ed. Bica (33, 73), I. Filip (42), A. Stoica (61), A. Ciobanu (66).
Dero Ploieşti – Petrolistul Boldeşti 1-1 (1-1)
Au marcat: Cr. Dumitrache (9)/D. Petre (5).
Tinereţea Izvoarele – CSM Câmpina 0-3 (0-0)
Au marcat: B. Olteanu (56), Blanc Miss (61), Şt. Hromei (90).
Unirea Urlaţi – Progresul Drăgăneşti 5-3 (3-0)
Au marcat: C. Elisei (12, 81), G. Blăgoi (16), G. Georgescu (22), C. Rob (53)/G. Curcan (84, 87), A. Fieraru (86).
CS Băneşti-Urleta – CS Blejoi-Vispeşti 1-4 (0-1)
Au marcat: T. Albu (63)/Fl. Gheorghe (14), Cr. Vlad (51), G. Bridinel (79), Ad. Secreţeanu (83).
CS Ceptura – AFC Brebu 2-1 (1-0)
Au marcat: Cr. Arnăutu (16, 65)/A. Stan (47).
Petrolul II Ploieşti – CS Păuleşti 0-2 (0-1)
Au marcat: G. Toporan (27), L. Tănase (60).
Astra III Ploieşti – Avântul Măneciu 3-1 (2-0)
Au marcat: S. Rotaru (38), A. Runcan (40), A. Matache (64)/C. Miroiu (57 penalti).
* Partida Chimia II V. Săpat – Caraimanul Buşteni a fost amânată.
Clasament
1. Unirea Câmpina 18 16 2 0 46-4 50 (+17)
2. CS Blejoi Vispeşti 18 12 5 1 51-16 41 (+17)
3. CSM Câmpina 18 12 3 3 51-16 39 (+15)
4. Petrolistul Boldeşti 18 12 1 5 44-18 37 (+10)
5. Avântul Măneciu 18 11 3 4 47-21 36 (+12)
6. CS Păuleşti 18 10 5 3 46-25 35 (+11)
7. Astra III Ploieşti 18 10 0 8 33-30 30 (+3)
8. CS Ceptura 18 8 4 6 34-25 28 (-2)
9. Progresul Drăgăneşti 18 9 0 9 46-29 27 (+3)
10. Unirea Urlaţi 18 8 2 8 29-36 26 (-4)
11. CS Băneşti-Urleta 18 6 4 8 29-42 20 (-2)
12. Petrolul II Ploieşti 18 6 1 11 23-34 19 (-11)
13. AFC Brebu 18 5 2 11 23-36 17 (-7)
14. Caraimanul Buşteni 17 4 2 11 11-33 14 (-13)
15. Carpaţi Sinaia 18 4 2 12 12-65 14 (-11)
16. Tinereţea Izvoarele 18 3 2 13 18-57 11 (-16)
17. Dero Ploieşti 18 3 1 14 19-51 10 (-20)
18. Chimia II V. Săpat 17 2 1 14 19-41 7 (-19)

Etapa a XIX-a (24-25.03.2012)
Petrolistul Boldeşti – Unirea Câmpina (0-1)
Caraimanul Buşteni – Dero Ploieşti (1-2)
CSM Câmpina – Chimia II V. Săpat (2-0)
CS Blejoi-Vispeşti – Tinereţea Izvoarele (8-1)
AFC Brebu – Unirea Urlaţi (2-5)
Progresul Drăgăneşti – CS Băneşti-Urleta (2-3)
CS Păuleşti – CS Ceptura (3-3)
Avântul Măneciu – Petrolul II Ploieşti (0-0)
Carpaţi Sinaia – Astra III Ploieşti (3-8)

Imobiliare Valea Prahovei
To Top

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co