Sport

Pregătiri, amicale, …

Conpet Ploieşti – CSM Câmpina
2-0
Sâmbăta trecută, pe o căldură toridă, CSM Câmpina a disputat, pe terenul de la Strejnic, un nou joc de verificare în dauna formaţiei Conpet Ploieşti, care activează în Liga a III-a. Partida s-a încheiat cu victoria transportatorilor de ţiţei (2-0), fiind prima victorie a lui Mugur Bolohan de când a preluat conducerea tehnică a formatiei care are cartierul general la Strejnic.
Conpet (repriza I): Bica – Cristu, Badea, Voicu, Stanca, Baciu, Georgescu, Stăncescu, Manea, Ciocâlteu şi Adam. Conpet (repriza
a II-a): Chiriţă – Cioc, Sănei,
Ghidia, Savu, Pârvu, Ocheţan,
Lică, Dobrinoiu, Tudorache şi A. Ştefan.
La finalul partidei, conducerile celor două cluburi au ajuns la un acord în privinţa portarului Lixandru, acesta urmând a fi împrumutat de Conpet la CSM Câmpina.

Brădetul Ştefeşti – CSM Câmpina
0-5
CSM Câmpina a susţinut un nou amical, la interval de 24 de ore, de data aceasta adversară fiindu-i echipa Brădetul Ştefeşti, care activează în Liga B Prahova.
După un joc dominat clar, nou-promovata în prima ligă a învins cu scorul de 5-0, prin reuşitele lui M. Mihai (2), Negreanu, Burchi (penalty) şi Hromei, după acest joc elevii lui Ionuţ Burchi intrând într-un stagiu de pregătire la cabana “Negraşu” din Valea Doftanei.

Unirea Câmpina – AFC Filipeştii
de Pădure 1-1
Stadionul “Rafinăriei” din Câmpina a fost gazda meciului de verificare dintre Unirea Câmpina şi AFC Filipeştii de Pădure.
În ciuda unei călduri groaznice, care a necesitat întreruperea jocului de câteva ori pentru deshidratare, partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, primii care au deschis scorul au fost oaspeţii, atacantul venit de la Academia de fotbal a lui Gică Popescu, Grama, reuşind să marcheze în minutul 37, egalarea survenind în cel de-al doilea mitan prin reuşita lui D. Ciobotaru (min. 67).
Meciul a fost condus de o brigadă de arbitri din Câmpina cu Mihai Amorăriţei – la centru, ajutat de asistenţii Dragoş Pantilie şi Ştefan Călăraşu. Iată şi cele două formaţii:
Unirea Câmpina: Tibi Ionescu – Georgescu, Dragomir, Lambă, Bănică (Gloria Corneşti), Bica, I. Gheorghe, Ungureanu, M. Laurenţiu, I. Stoica, Ariciu. Au mai jucat: Antal – Coman, Alin Radu (CSO Plopeni), D. Lungu (CS Floreşti), Ţigănuş, Filimon, Burlacu, Nichifor, D. Ciobotaru. Antrenori: Costin Plăvache (principal), Marius Pălănceanu (secund).
AFC Filipeşti: Panaite – M. Ene, D. Chiriţă, N. Constantin, I. Ionescu, Mincu, Iacob, Bociu, Al. Chiriţă, Ivan, Grama. Au mai jucat: Băcioiu, Brebenel, Stamate, Turcu, Zmoleanu, A. Alexandru. Antrenor: Dragoş Mihalache.

CS Băneşti – Petrolul Teleajen 8-1
Primul amical al lui CS Băneşti de când la timonă se află noul antrenor Roberto Opanschi, secund fiind Aurel Covrig, a avut loc la finele săptămânii trecute, adversară fiindu-i echipa Petrolul Teleajen, retrogradată în Liga B Prahova.
Băneştenii au învins cu scorul de 8-1, prin golurile marcate de Florin Ene (3), Cristache (2), Iancu, Albui şi Filote. CS Băneşti a folosit următorul 11: Veselu – Gorgan, Ciocoiu, Şerban, Horja, Filote, Iancu, Dincă, Goran, Ene, Cristache. Au mai evoluat: Bucuroiu, Albu, Niţu, Roşu. C. S.