Sport

Liga A Prahova – etapa a XXXII-a – Cu gândul la baraj

Unirea a câştigat la Brebu şi nu mai poate fi ajunsă în clasamentul seriei din care face parte, cu două etape înainte de final.
– Carpaţi Sinaia – Petrolistul Boldeşti    2-0 (1-0). A marcat: Alexandru Bîrsan
(12, 75)/-; – Avântul Măneciu – Caraimanul Buşteni 1-2 (1-0). Au marcat: Miodrag Savu (45)/Vasile Plumb (48), Ioan Drăgan (56); – AFC Brebu – Unirea Câmpina        1-3 (1-2). Au marcat: Valentin Anghel (14)/Eduard Bica (2), Ionuţ Filip (25), Marian Nichifor (77); – CS Păuleşti – Dero Ploieşti 0-2 (0-1). Au marcat: -/Ion Savu (19), Cristian Dumitrache (65); – CS Băneşti-Urleta – Chimia II Vadu Săpat*    3-0; – Tinereţea Izvoarele – Unirea Urlaţi    3-0 (echipa oaspete nu s-a prezentat la meci); – CSM Câmpina – CS Ceptura    2-1 (2-0). Au marcat: Ştefan Hromei (13), Marius Mihai (22)/Ionuţ Lascu (55); – CS Blejoi-Vispeşti – Petrolul II Ploieşti    4-0 (2-0). Au marcat: Decebal Nae (8) Bogdan Onuţ (35, 55), Alexandru Simion (88); – Progresul Drăgăneşti – Astra III Ploieşti    4-2 (3-2). Au marcat: Claudiu Tudor (7), Aurel Fieraru (12), Orlando Gheorghe (17, 55)/Daniel Cazan (10), Florin Badea (45).
*Chimia II Vadu Săpat s-a retras din campionat la începutul returului şi pierde toate meciurile cu 3-0.
CLASAMENT
1. Unirea Câmpina        32    27    5    0        78-9    86    (+38)
2. CS Blejoi-Vispeşti     32    25    5    2        99-23       80    (+32)
3. Petrolistul Boldeşti    32    22    3    7        84-31      69    (+21)
4. CSM Câmpina          32    20    4    8        71-34       64    (+16)
5. Avântul Măneciu       32    18    4    10      81-39       58    (+10)
6. CS Păuleşti               32    16    7    9        64-44       55    (+7)
7. Progresul Drăgăneşti    32    18    0    14      77-48       54    (+6)
8. CS Ceptura          32    13    5    14      61-56       44    (-4)
9. Astra III Ploieşti     32    13    4    15      55-58       43    (-5)
10. CS Băneşti-Urleta    32    12    7    13      51-66       43    (-5)
11. Unirea Urlaţi        32    12    6    14      44-61       42    (-6)
12. Petrolul II Ploieşti    32    10    7    15      39-54       37    (-11)
13. Dero Ploieşti        32    11    3    18      47-68       36    (-12)
14. Carpaţi Sinaia        32    9    4    19      27-94       31    (-17)
15. AFC Brebu        32    9    3    20      42-65       30    (-18)
16. Caraimanul Buşteni    32    9    2    21      32-63       29    (-19)
17. Tinereţea Izvoarele    32    5    4    23      37-109     19    (-29)
18. Chimia II V. Săpat    32    2    1    29      19-86         7    (-41)

Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Most Popular

To Top

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co