Sport

LIGA A PRAHOVA – Etapa a XXXI-a – Unirea merge la pas spre promovare!

*Petrolul II Ploieşti – CSM Câmpina 1-0 (1-0)
A marcat: Dănuţ Iancu (27). Arbitri: Ovidiu Oprea (Ploieşti) – Cristinel Damian (Slănic), Laurenţiu Dragu (Colceag). Observator: Viorel Băltăţeanu (Ploieşti).
*Unirea Câmpina – Progresul Drăgăneşti 1-0 (0-0)
A marcat: Liviu Cernea (50). Arbitri: Petre Marius (Poienarii Apostoli) – Daniel Bunea (Buşteni), Gabriel Brăilă (Ploieşti). Observator: Silviu Pantilimonescu (Ploieşti).
*Astra III Ploieşti – CS Blejoi-Vispeşti 0-2 (0-1)
Au marcat: Cristian Vlad (38), Bogdan Onuţ (72-penalti). Arbitri: Laurenţiu Piciu – Cătălin Popovici, Loius Oprescu (toţi din Ploieşti). Observator: Vasile Tabără (Ploieşti).
*Dero Ploieşti – AFC Brebu 3-1 (2-1)
Au marcat: Cristian Dumitrache (8, 40, 85) / Valentin Bunea (25). Arbitri: Adrian Illyeş (Ploieşti) – Mircea Rusu (Bertea), Diana Florea (Ploieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).
*Caraimanul Buşteni – CS Păuleşti 1-2 (0-0)
Au marcat: Vasile Plumb (87)/Bogdan Stoica (69), Cristian Vasile (85). Arbitri: Valentin Marinică (Cornu) – Ştefan Călăraşu (Câmpina), Mădălina Crăciun (Negoieşti). Observator: Alexandru Bădulescu (Ploieşti).
*Petrolistul Boldeşti – Avântul Măneciu 2-1 (2-0)
Au marcat: Alin Dumitrache (3), Constantin Pantilimonescu (31)/Lucian Cruceru (81). Arbitri: Robert Stanciu (Câmpulung Muscel) – Adrian Calestru (Ploieşti), Stelian Mălăroiu (Puchenii Moşneni). Observator: Costin Firică (Ploieşti).
*CS Ceptura – Tinereţea Izvoarele 9-4 (4-1)
Au marcat: Nicolae Filipoiu (11-autogol), Ciprian Pura (25, 56, 79), Ionuţ Lascu (37, 39, 59), Nicolae Popescu (72), Alexandru Năftănăilă (76)/Alexandru Bobeică (35, 60, 77, 84). Arbitri: Doralin Bîrzoloiu (Vălenii de Munte) – Iulian Roşală (Ploieşti), Ionel Gheonea (Urlaţi). Observator: Florinaş Piciu (Ploieşti).
*Unirea Urlaţi – CS Băneşti-Urleta 0-0
Arbitri: Gabriel Cojanu (Vălenii de Munte) – Adrian Stoenoiu (Boldeşti), Andrei Bobeică (Ploieşti). Observator: Constantin Niţă (Ploieşti).
Chimia II Vadu Săpat – Carpaţi Sinaia 0-3*
* Chimia II Vadu Săpat s-a retras din campionat la începutul returului şi pierde toate meciurile cu 3-0.
CLASAMENT
1. Unirea Câmpina    31    26    5    0    75-8    83
2. CS Blejoi-Vispeşti    31    24    5    2    95-23    77
3. Petrolistul Boldeşti    31    22    3    6    84-29    69
4. CSM Câmpina    31    19    4    8    69-33    61
5. Avântul Măneciu    31    18    4    9    80-37    58
6. CS Păuleşti        31    16    7    8    64-42    55
7. Progresul Drăgăneşti    31    17    0    14    73-46    51
8. CS Ceptura        31    13    5    13    60-54    44
9. Astra III Ploieşti    31    13    4    14    53-54    43
10. Unirea Urlaţi    31    12    6    13    44-58    42
11. CS Băneşti-Urleta    31    11    7    13    48-66    40
12. Petrolul II Ploieşti    31    10    7    14    39-50    37
13. Dero Ploieşti    31    10    3    18    45-68    33
14. AFC Brebu        31    9    3    19    41-62    30
15. Carpaţi Sinaia    31    8    4    19    25-94    28
16. Caraimanul Buşteni    31    8    2    21    30-62    26
17. Tinereţea Izvoarele    31    4    4    23    34-109    16
18. Chimia II V. Săpat    31    2    1    28    19-83    7

Etapa a XXXII-a (2-3 iunie): Carpaţi Sinaia – Petrolistul Boldeşti (în tur: 0-2), Avântul Măneciu – Caraimanul Buşteni (2-1), AFC Brebu – Unirea Câmpina (0-1), CS Păuleşti – Dero Ploieşti (2-1), CS Băneşti-Urleta – Chimia II Vadu Săpat 3-0 (2-2), Tinereţea Izvoarele – Unirea Urlaţi (1-3), CSM Câmpina – CS Ceptura (2-2), CS Blejoi-Vispeşti – Petrolul II Ploieşti (3-1), Progresul Drăgăneşti – Astra III Ploieşti (2-1).

Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Most Popular

To Top

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co