Sport

Liga A Prahova Etapa a XXI-a

►Progresul Drăgăneşti – CSM Câmpina 3-0 (2-0)
Au marcat: Gheorghe Orlando (14, 35), Claudiu Tudor (90)
Au arbitrat: Florin Ionescu (Ploieşti) – Emil Bozieru (Băicoi), Irinel Georgescu (Ploieşti). Observator: Constantin Safta (Iordăcheanu).
►Dero Ploieşti – Unirea Câmpina 0-1 (0-0)
A marcat: Victor Dobrescu (49).
Au arbitrat: Robert Stanciu (Bucureşti) – Alexandru Ilie (Ploieşti), Laurenţiu Dragu (Colceag). Observator: Paul Roşală (Ploieşti).
►CS Blejoi-Vispeşti – Chimia II Vadu Săpat 3-0*
►AFC Brebu – Tinereţea Izvoarele 6-2 (4-0)
Au marcat: Sabin Dârstaru (21), Valentin Bunea (32), Valentin Anghel (41, 73, 77), Aurelian Stan (51)/Dragoş Sârbu (56), Nicolae Filipoiu (57-penalti).
Au arbitrat: Vasile Tiron (Blejoi) – Ionel Gheonea (Urlaţi), Louis Oprescu (Ploieşti) Observator: Constantin Dumitrache (Ploieşti).
►Avântul Măneciu – Unirea Urlaţi 4-0 (1-0)
Au marcat: Alexandru Mâinea (36), Cosmin Stoian (63), George Manolache (71), Lucian Cruceru (75)
Au arbitrat: Valentin Marinică (Cornu) – Iulian Roşală, Andrei Bobeică (ambii din Ploieşti). Observator: Costin Firicş (Ploieşti).
►CS Păuleşti – CS Băneşti-Urleta 2-1 (1-1)
Au marcat: Ciprian Neacşu (37), Laurenţiu Tănase (52-penalti)/Florin Cristache (28).
Au arbitrat: Andrei Moroiţă – Adrian Băzăvan, Gabriel Brăilă (toţi din Ploieşti). Observator: Decu Crângaşu (Ploieşti).
►Carpaţi Sinaia – CS Ceptura 3-2 (2-1)
Au marcat: Ionuţ Cîrstea (3), Marian Ardeleanu (40), Ionuţ Nicolae (55)/Gabriel Fronescu (7, 74-penalti).
Au arbitrat: Gabriel Cojanu (Vălenii de Munte) – Vasile Burlacu (Brebu), Roxana Bănăseanu (Câmpina). Observator: Vasile Tabără (Ploieşti).
►Petrolistul Boldeşti – Petrolul II Ploieşti 3-1 (1-1)
Au marcat: Răzvan Tăbăcaru (30, 71), Alexandru Pipoş (57) / Nini Popescu (22).
Au arbitrat: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) – Adrian Calestru, Mihai Vizitiu (ambii din Ploieşti). Observator: Viorel Băltăţeanu (Ploieşti).

►Caraimanul Buşteni – Astra III Ploieşti 4-1 (0-0)
Au marcat: Dragoş Arsu (71, 89), Gariba Osumanu (73), Alin Vălică (83) / Sebastian Nicolescu (56).
Au arbitrat: Radu Danielenco (Ploieşti) – Ştefan Călăraşu, Dragoş Pantilie (ambii din Câmpina). Observator: Traian Notaru (Ploieşti).
* Chimia II Vadu Săpat s-a retras din campionat la începutul returului şi va pierde toate meciurile cu 3-0.

Clasament:

1. Unirea Câmpina    21    18    3    0    54-5    57
2. CS Blejoi-Vispeşti    21    15    5    1    63-16    50
3. Petrolistul Boldeşti    21    14    3    4    51-19    45
4. CSM Câmpina    21    13    3    5    54-23    42
5. Avântul Măneciu    21    13    3    5    55-25    42
6. CS Păuleşti        21    12    5    4    49-28    41
7. Progresul Drăgăneşti    21    12    0    9    55-30    36
8. CS Ceptura        21    9    4    8    39-30    31
9. Astra III Ploieşti    21    10    1    10    36-37    31
10. Unirea Urlaţi    21    9    3    9    32-40    30
11. CS Băneşti-Urleta    21    7    4    10    32-49    25
12. AFC Brebu        21    6    3    12    29-40    21
13. Petrolul II Ploieşti    21    6    2    13    25-42    20
14. Caraimanul Buşteni    21    6    2    13    18-41    20
15. Carpaţi Sinaia    21    5    3    13    16-71    18
16. Dero Ploieşti    21    5    1    15    23-52    16
17. Tinereţea Izvoarele    21    3    2    16    20-69    11
18. Chimia II V. Săpat    21    2    1    18    19-53    7

Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Most Popular

To Top

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co