Sport

Liga A Prahova Etapa a XX-a

►Petrolul II Ploieşti – Carpaţi Sinaia 1-1 (1-1)
Au marcat: Alexandru Roman (43)/Florin Ștefănică (18).
Arbitri: Marcel Marin – Andrei Sotir (ambii din Ploieşti), Adrian Stoenoiu (Boldeşti). Observator: Radu Vasile (Ploieşti).
►Astra III Ploieşti – Petrolistul Boldeşti 1-1 (0-0)
Au marcat: Ștefăniţă Matei (90+3)/Răzvan Tăbăcaru (53).
Arbitri: Mihai Amorăriţei (Câmpina) – Bogdan Banu (Ploieşti), Roxana Bănăseanu (Câmpina). Observator: Mihai Ion (Ploieşti).
►Unirea Câmpina – Caraimanul Buşteni 6-0 (3-0)
Au marcat: Andrei Ciobanu (20), Liviu Cernea (27, 85), Gheorghe Bărăgan (44-penalti), Ionuţ Filip (63), Bogdan Șandru (90).
Arbitri: Alin Gheorghe – Adrian Băzăvan (ambii din Ploieşti), Cristinel Damian (Slănic). Observator: Mihail Ionescu (Ploieşti).
►Tinereţea Izvoarele – Progresul Drăgăneşti 0-1 (0-0)
A marcat: Aurel Fieraru (76).
Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) – Emil Mateescu (Ploieşti), Stelian Mălăroiu (Puchenii Moşneni). Observator: Iulian Ilaşi (Ploieşti).
►CSM Câmpina – CS Blejoi-Vispeşti 0-4 (0-1)
Au marcat: George Bridinel (11), Bogdan Onuţ (63-penalti), Răzvan Catană (69), Florin Gheorghe (83).
Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) – Adrian Niţă, Cătălin Popovici (ambii din Ploieşti). Observator: Constantin Miclea (Buşteni).
►CS Băneşti-Urleta – AFC Brebu 2-0 (1-0)
Au marcat: Andrei Iancu (24), Florin Ene (71).
Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) – Andrei Bobeică (Ploieşti), Ionuţ Gheorghe (Păuleşti). Observator: Constantin Ciocoiu (Băicoi).
►Unirea Urlaţi – CS Păuleşti 3-0 (1-0)
Au marcat: Valentin Iordache (39), Cosmin Elisei (55, 78).
Arbitri: Laurenţiu Piciu – Sorin Nistor, Irinel Georgescu (toţi din Ploieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).
►CS Ceptura – Avântul Măneciu 3-1 (2-1)
Au marcat: Ionuţ Lascu (2, 48), Alexandru Vizinteanu (41)/Lucian Cruceru (26).
Arbitri: Bogdan Zahiu – Alexandru Chivu, Ionuţ Necula (toţi din Ploieşti). Observator: Tudor Negoiţă (Măgurele).
►Chimia II Vadu Săpat – Dero Ploieşti 0-3

Chimia II Vadu Săpat s-a retras din campionat la începutul returului şi va pierde toate meciurile cu 3-0.

Etapa viitoare, a XXI-a (7-8 aprilie): Progresul Drăgăneşti – CSM Câmpina (în tur: 0-3), Dero Ploieşti – Unirea Câmpina (0-5), CS Blejoi-Vispeşti – Chimia II Vadu Săpat (3-1), AFC Brebu –Tinereţea Izvoarele (0-3), Avântul Măneciu – Unirea Urlaţi (4-0), CS Păuleşti – CS Băneşti-Urleta (3-0), Carpaţi Sinaia – CS Ceptura (0-4), Petrolistul Boldeşti – Petrolul II Ploieşti (0-3), Caraimanul Buşteni – Astra III Ploieşti (0-1).

Clasament:
1. Unirea Câmpina    20    17    3    0    53-5    54
2. CS Blejoi-Vispeşti    20    14    5    1    60-16    47
3. CSM Câmpina    20    13    3    4    54-20    42
4. Petrolistul Boldeşti    20    13    3    4    48-18    42
5. Avântul Măneciu    20    12    3    5    51-25    39
6. CS Păuleşti    20    11    5    4    47-27    38
7. Progresul Drăgăneşti    20    11    0    9    52-30    33
8. CS Ceptura    20    9    4    7    37-27    31
9. Astra III Ploieşti    20    10    1    9    35-33    31
10. Unirea Urlaţi    20    9    3    8    32-36    30
11. CS Băneşti-Urleta    20    7    4    9    31-47    25
12. Petrolul II Ploieşti    20    6    2    12    24-39    20
13. AFC Brebu    20    5    3    12    23-38    18
14. Caraimanul Buşteni    20    5    2    13    14-40    17
15. Dero Ploieşti    20    5    1    14    23-51    16
16. Carpaţi Sinaia    20    4    3    13    13-69    15
17. Tinereţea Izvoarele    20    3    2    15    18-63    11
18. Chimia II V. Săpat    20    2    1    17    19-50    7

Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Most Popular

To Top

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co