Sport

Imbatabila Unirea!

►Unirea Câmpina domină fotbalul la nivel judeţean.  Uluitor! După 7 etape, gruparea câmpineană a înregistrat 7 victorii, 0 egaluri, 0 înfrângeri, a marcat 21 de goluri, are o medie de 3 goluri pe meci, şi nu a primit nici un gol!
►CSM Câmpina la primul eşec în această nouă ediţie! Formaţia lui Virgil Guran a fost întrecută cu scorul de
2-1 de către Avântul Măneciu şi cedează locul secund trupei lui Beznea.

Mai uşor decât se anticipa!
Unirea Câmpina – Petrolul II Ploieşti
3-0 (2-0)
Stadionul “Rafinăriei” din Câmpina; Spectatori: peste 150
Autorii golurilor: Bogdan Şandru (min. 14), Zecheru (min. 28) şi Nichifor (min. 77).
Unirea: Daniel Şandru – Stoica, Neagu (cpt), Bogdan Şandru, Zecheru, Cernea (min.  78 Filip), Lambă (min. 80 Ţigănuş), Bărăgan, Dorişor (min. 73 Burlacu), Bica (min.  70 Ciobotaru), Nichifor.
Staff-ul tehnic: Ion „Coco” Cojocaru (director tehnic), Costin Plăvache (antrenor principal) şi Marius Pălănceanu (antrenor secund).
Petrolul II: Campar – Chivu (min.  52 Jipa), Ionuţ Ilie, Vâlcu, Barbu, Buşu, Iordache, Alin Tudor, Dumitrache, Arnăutu, Popescu (cpt).
Antrenori: Adrian Toader (antrenor principal) şi Petre Butufei (antrenor secund).
Au arbitrat acest meci: Vasile Tiron (Blejoi) – la centru, ajutat la cele două margini de Cristi Damian (Slănic) şi Bogdan Bucur (Ploieşti).
Observator AJF: Decu Crângaşu (Ploieşti).
Sâmbăta trecută lidera primei scene fotbalistice judeţene, şi-a consolidat poziţia de lider învingând la un scor de forfait pe „satelitul” prim-divizionarei Petrolul.
Cu toate că disputa era catalogată ca unul din derbiurile etapei, elevii lui Ion „Coco” Cojocaru şi Costin Plăvache şi-au impus jocul în faţa unui adversar care a avut o prestaţie extrem de slabă, ploieştenii nu şi-au creat nici o situaţie de a pune în pericol buturile lui Şandru, mai mult pe durata celor 90 de minute n-au expediat nici un şut pe spaţiul porţii!
Drept urmare, „uniriştii” s-au dezlănţuit marcând două goluri în primul mitan (Bogdan Şandru a trimis mingea cu capul din faţa masivului Campar, după o fază prelungită de atac, apoi Zecheru a expediat un şut de senzaţie de la peste 25 metri direct în vinclul porţii), după pauză Nichifor a stabilit scorul final trimiţând balonul centrat de Ciobotaru spre poarta adversă, Campar a respins şi tot Nichifor, din 4 metri, a împins mingea în plasă.
În minutul 78, antrenorul Costin Plăvache l-a introdus în teren pe Ioan Filip, un jucător de 29 ani, care a evoluat în sezonul trecut la Prahova 2010 Tomşani, fiind transferat la echipa câmpineană chiar săptămâna trecută.
Un alt aspect care trebuie evidenţiat este că jucătorii şi staff-ul tehnic i-au dedicat victoria lui Mărgărint Ciobotaru (cunoscut sub apelativul „Mara”), preşedintele grupării, care a împlinit luni,19 septembrie, 42 de ani.  La mulţi ani, Mara!
Dar iată celelalte rezultate ale etapei a VII-a:
Petrolistul Boldeşti – CS Băneşti 3-0
Caraimanul Buşteni – Unirea Urlaţi 2-1
Carpaţi Mefin Sinaia – Tinereţea Izvoarele 1-1
ASFC Brebu – Progresul Drăgăneşti 2-4
CS Păuleşti – CS Vispeşti Blejoi 0-0
Avântul Măneciu – CSM Câmpina 2-1
Dero Ploieşti – CS Ceptura 0-5
Astra III Ploieşti – Chimia II Vadu Săpat 1-0
Clasamentul arată astfel
1. Unirea Câmpina            7 7 0 0 21-0 21p
2. Avântul Măneciu    7 6 1 0 22-4 19p
3. CSM Câmpina        7 5 1 1 18-5 16p
4. CS Vispeşti Blejoi    7 4 3 0 17-4 15p
5. Astra III Ploieşti    7 5 0 2 15-8 15p
6. CS Păuleşti                7 3 3 1 19-10 12p
7. Progresul Drăgăneşti   7 4 0 3 20-13 12p
8. Petrolul II Ploieşti             7 3 1 3 7-7 10p
9. Caraimanul E. A. Buşteni  7 3 1 3 7-9 10p
10. Petrolistul Boldeşti    7 3 0 4 16-10 9p
11. CS Ceptura                  7 2 3 2 15-10 9p
12. Unirea Urlaţi                    7 2 1 4 11-20 7p
13. CS Băneşti                  7 2 1 4 11-21 7p
14. ASFC Brebu                    7 1 1 5 9-19 4p
15. Carpaţi Mefin Sinaia     7 1 1 5 5-21 4p
16. Tinereţea Izvoarele        7 1 1 5 9-30 4p
17. Chimia II Vadu Săpat      7 1 0 6 6-16 3p
18. Dero Ploieşti                    7 1 0 6 4-25 3p

Etapa viitoare
Vineri, 23 septembrie, ora 17. 00
Petrolul II Ploieşti – Astra III Ploieşti
Sâmbătă, 24 septembrie, ora 11. 00
CS Băneşti – Caraimanul Buşteni
Progresul Drăgăneşti – CS Păuleşti
Sâmbătă, 24 septembrie, ora 17. 00
CS Vispeşti Blejoi – Avântul Măneciu
Chimia II Vadu Săpat – AFC Brebu
Duminică, 25 septembrie, ora 11. 00
CSM Câmpina – Carpaţi Mefin Sinaia
Tinereţea Izvoarele – Petrolistul Boldeşti
Unirea Urlaţi – Dero Ploieşti
CS Ceptura – Unirea Câmpina

Cristian SBARNEA

Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Most Popular

To Top

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co