Sport

CSM Câmpina iernează pe podium

CSM Câmpina – Petrolistul Boldești 1-0
Marcator: Nincă min. 66
CSM Câmpina: Panaite – Olteanu (min. 55 C. Nicolae), Nistor, Popa, Nincă – Yao, Bridinel, Burloiu (min. 79 Hromei), Nae – Ilioiu (cpt.) (min. 61 Conac), Puchea.
Antrenori: Victor Roșca (principal), Robert Stoica (secund)
Petrolistul Boldești: Marinică – Cioc, D. Petre, C. Ionescu, Stanciu (min. 76 Petrescu) – Bădu (min. 63 Pipoș), Pantilimonescu, G. Bociu (min. 68 Costache), Ene – Micu, Lișiță. Antrenor: Marian Ilie
Arbitri: Ionuț Neagu (poienarii Apostoli) – Louis Oprescu (Ploiești), Stelian Mălăroiu (Puchenii Moșneni)
Observator: Viorel Badea (Ploiești)
Rezultate:
Chimia Brazi – Precizia Breaza 3-0, întrerupt în minutul 25*
Au marcat: C. Munteanu (min. 6), G. Bencea (min. 20), M. Irimescu (min. 23)
* Meci întrerupt în minutul 25, după ce oaspeţii au rămas în 6 jucători.
Astra II Ploiești – Progresul Drăgănești 0-1
A marcat: Cl. Tudor (min. 76)
CSM Câmpina – Petrolistul Boldești 1-0
Au marcat: G. Mincă (min. 66)
CS Bănești – AFC Brebu 3-1
Au marcat: M. Negreanu (min. 16), I. Creţu (min. 46), T. Albu (min. 50)/D. Ciobotaru (min. 23)
Caraimanul Bușteni – Brădetul Ștefești 3-0**
Unirea Urlați – CS Păulești 3-1
Au marcat: A. Ciobanu (min. 25), I. Filip (min. 31), Gh. Bărăgan (min. 90)/M. Mihai (min. 39)
Avântul Măneciu – CS Blejoi 2-4
Au marcat: Al. Mâinea (min. 15), C. Stoian (min. 45)/Al. Simion (min. 10, min. 30), A. Mirea (min. 12), Cr. Anghel (min. 77)
AS Ploiești – CSO Plopeni 1-0
A marcat: A. Marinescu (min. 4)
CS Ceptura – Voința Vadu Părului 5-1
Au marcat: Ad. Sârbu (min. 38, min. 71), N. Popescu (min. 44), G. Blăgoi (min. 62), A. Răileanu (min. 86)/R. Bociu (min. 68)
*Precizia Breaza s-a prezentat la partidă în șapte jucători, iar în minutul 25 meciul a fost suspendat, rămânând cu mai puțini combatanți decât minimum permis de regulament.
**Brădetul Ștefești nu s-a prezentat.
1. Unirea Urlaţi         17     14     3     0     53-8     45
2. CSM Câmpina         17     14     3     0     50-5     45
3. Petrolistul Boldești         17     12     2     3     62-10     38
4. Chimia Brazi         17     11     2     4     30-12     35
5. CSO Plopeni         17     11     1     5     49-24     34
6. CS Bănești             17     10     2     5     42-27     32
7. Avântul Măneciu         17     9     1     7     52-29     28
8. AS Ploiești             17     8     3     6     29-29     27
9. CS Păulești             17     7     5     5     25-18     26
10. Progresul Drăgănești     17     8     2     7     31-36     26
11. CS Blejoi             17     7     4     6     41-29     25
12. Precizia Breaza         17     7     2     8     37-48     23
13. AFC Brebu         17     6     1     10     30-28     19
14. CS Ceptura         17     4     1     12     24-60     13
15. Caraimanul Buşteni         17    3     2     12     27-47     11
16. Voinţa Vadu Părului         17     2     0     15     20-95     6
17. Astra II Ploiești         17     1     2     14     15-54     5
18. Brădetul Ștefești         17     0     2     15     10-68     2

Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Most Popular

To Top

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co